Hakkımızda

Olea İçeçek Gıda A.Ş.’ ni 2018 yılında kurduk. Yola çıkmaya karar verdiğimiz andan itibaren sağlıklı ve gerçek lezzetinde zeytin ve zeytinyağında çeşitlilik elde ederek sofralarımıza ulaştırmak ilk hedefimiz oldu.

   2017 senesinde ilk hasatlarımızdan elde ettiğimiz ilk mahsüllerimizi önce ailemiz ve yakın çevremizle paylaşarak başladık. Amacımız doğal üretim koşullarında tat farkını ortaya koyarak ürün kalitemizi ve çeşitliliğimizi her zaman ileriye götürmek. Bugün keşfedilmiş, 39.000 yıllık tarihe sahip olan zeytinin, ana merkezi Gemlik Bölgesi olarak kabul edilir Kıymetini bildiğimiz kadar kadrini de bildiğimiz zeytinliklerimiz Bursa ili, Orhangazi ilçesine bağlı Yeni Sölöz ve İznik Gölü kıyı ve sırtlarında yer almaktadır.

   Zeytin, kutsal kitapların ağacıdır. Museviler, Hristiyanlar ve Müslümanlar için; bereket, barış, akıl, uzun ömür ve olgunluk anlamlarını taşır.  Şimdi zeytin ağaçlarından oluşan damalı halı görselinin ufkunuzda yer aldığını hayal edin; size de olmuyor mu hayat nefesini içinize çekerken, sahip olduğunuz ama farkında olmadığınız özelliklerinizin filizlendiğini hissetmek. 

Zeytin ağacı insanlık tarihi var olmadan öncede toprak üstünde idi, bizden sonrada varlığını sürdürecek, o zaman bizim özenle yapmamız gereken; zeytin ağacını, geleceğimizin emaneti olarak korumak olmalı.

Doğanın hediyesi olan zeytinlerimizi, Olea ailesi olarak sağlıklı beslenmenin önemini bilen zeytinyağı ve zeytin severlere lezzetli ve belirli standartlarda bir tecrübe ile sunmayı hedeflemekteyiz.  Üretim ve üretim sonrası çeşitli aşamalarda görev yapan uzman kadrosu ile her geçen gün kalitesini attırmayı ilke edinen firmamız, müşteri odaklı hizmetlerini uluslararası pazarda kabul gören standartlara ve kalite düzeyine getirme hedefi ile çalışmalarına devam etmektedir.